Lietuvos Drift čempionato atidarymas – Kaunas

[photopress:DSC07094.jpg,thumb,alignleft]Karštą gegužės sekmadienį teko daryti remontą namuose, tačiau pasistengęs tai atlikt kuo greičiau, suskubau ruoštis.
Ruoštis ne kam kitam, o kelionei į Kauną, kur laukė Drift čempionato atidarymas Kačerginės Nemuno žiede.
Skubiai nulėkiau pasiimt Raimondos ir atgal susitikt su Freima ir Deima, o tada tiesiai į autostradą.
Linksmai sau pliurpdami nulėkėm iki Kauno “Akropolio” pažiūrėt, kuom skirias nuo Vilniaus, bet tik dar kartą įsitikinom, kas visiem ir taip aišku :D
Tiesa, įspūdį paliko dydis ir stovėjimo aikštelės sprendimas: kelto aukštų aikštelėje nepasiklysi ir lengvai rasi vietos, kadangi visur yra ženklai, nurodantis svarbiausius objektus / tikslus (centras, stotis ir t.t.), kiekvienos eilės pradžioje kabo LED ekranai, kuriuose rodoma, kiek toje eilėje yra laisvų vietų. Virš kiekvienos vietos kabo leputės: žalia (laisva vieta), raudona (užimta), mėlina (invalidam).

Pasidžiaugėm Kauno “Akropoliu”, dabar papeikim :P Nusprendėm užeit pavalgyt. Bendru, o tiksliau, merginų sprendimu tai buvo “Čili pica”. Ką jūs manot? Kadangi tiek Freima, tiek aš už vairo tą dieną – vietoj alaus gėrėm Cola bei Sprite, taip pat ir merginos, tik bėda ta, kad kolos tai ten nebent nuosėdos buvo, o Sprite priminė “Buratiną”.
Žodžiu pasibastėm ir išlėkėm ieškot Kačerginės (Nemuno žiedo). Keista, bet niekam nešovė į galvą pastatyt nors vieną ženklą, nors Lietuva negali pasigirti žiedinių trasų gausa, tad egzistuojančioms, mano manymu derėtų skirti šiokio tokio dėmesio.
Visgi suradome, susimokėjom, gavom apyrankes ir nudardėjom dulkėtu keliuku.
Įsitaisėm smagiai, saulė kepino nugaras, o trasa kuo puikiausiai matėsi :) Tik va nemažai dalyvių nesudomino renginiu.. Nemažai tokių, kurie kokį 10 kartą megina kontroliuoti slydima, kiti tik “prifarširavę” mašina “steroidais”, tačiau nemoka tos galios panaudot ir lieka žvyre, arba susisuka ir stovi vidury trasos.
Tiesa, buvo ir tokių, į kuriuos tikrai buvo verta pažiūrėti.
Labiausiai nervus gadino prastai parinkti renginio vedėjai, kurie artėjant finalui, matyt visai nusigėrė, blevyzgojo kas papuola ir tik blaškė savo nesąmonėm.
Neišvengta avarijų. Nors tai žiūrovų mėgstamas vaizdas, tačiau nemanau, kad sportininkai tuo džiaugtųsi, juolab, kai renginys taip prastai suorganizuotas.
Dabar paaiškinsiu, iš kur tokia nuomonė: Driftas, tai kontroliuojamas slydimas, kuriame dalyvauja galingi automobiliai, tad avarijos neišvengiamos, tačiau šį karta tebuvo vienas vilkikas mašinom išvežti, tuo tarpu nei gaisrinės, nei greitosios pagalbos nebuvo.
Pirmasis trasos pakraštyje esančius šlaitus išmėgino latvis su trečiosios klasės BMW. Puikiai važiavęs latvis pats išsiropštė iš automobilio, bet išskyrus aplink esančius trasos darbuotojus, jokios kitos pagalbos nebuvo, nors kvalifikuoto mediko reikėjo, tad latvis pats išsvirduliavo iš trasos..
Vėliau į tą patį šlaitą rėžėsi lietuvis su skolinta “chuliganke”. Puikiai važiavęs 7-osios klasės BMW boxuose užsidegė įkaitus išmetamiesiem vamzdžiam. kaip jau minėjau – gaisrinės nebuvo. Vėliau šis BMW buvo pratemptas pro žiūrovus, taip su visais atsisveikindamas.
Dėl šių incidentų finalas buvo atidėtas.
Po kiek laiko sinchroniniame važiavime pasirodė XR’as ir Andriucha (komentatoriai eilinį kartą nusišnekėjo kalbėdami apie mašinas), po jų važiavimo jie ištarė frazę: “Kaip mum buvo pranešta, čia ir buvo finalas”.. Na jo, su tokiu organizavimu, tai keistai, kaip jis išvis buvo.
Na, bet buvo gerų vaizdų akiai ir gerų garsų ausiai, kaip antai 7-osios klasės BMW ar Opel Senator su 4 litrų varikliu.
Tiesa, kelionė atgal užtruko, mat į Kačerginę vęda siauras kelias, o įvykus 2 avarijom, susidarė nemažas kamštis.
Lauksime kito etapo Kedainiuose

[photopress:DSC07097.jpg,thumb,pp_empty] [photopress:DSC07111.jpg,thumb,pp_empty] [photopress:DSC07136.jpg,thumb,pp_empty]
[photopress:DSC07137.jpg,thumb,pp_empty] [photopress:DSC07147.jpg,thumb,pp_empty] [photopress:DSC07148.jpg,thumb,pp_empty]

Author: drawgas

?

One thought on “Lietuvos Drift čempionato atidarymas – Kaunas”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.